ÇANAKKALE - GÖKÇEADA - BOZCAADA - KAZDAĞLARI

                       

 ÇANAKKALE – GÖKÇEADA – BOZCAADA – TRUVA –  KAZDAĞLARI TURU

1.GÜN: 21:30’da Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN: Sabah saatlerinde Gökçeada’ya götürecek Kabatepe Feribot İskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribot ile Gökçeada’ya ulaşıyoruz. Ada’nın batı kısmında yer alan bir Rum köyü olan; karşılıklı 2 tepenin yamacına kurulmuş Piri Reis in 16.yy’da bahsetmiş olduğu Adanın iki yerleşim yerinden birisi olan Dereköy’e ulaşıyoruz. Köy içerisinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ve verilen fotoğraf molasının ardından bu kez rotamızı zamanında adanın en sosyal yerleşim yeri olan Zeytinli Köyüne çeviriyoruz. Zeytinli Köyü adından da anlaşılacağı üzere etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili Gökçeada'da koruma altına alınmış dört köyden biri durumundadır. Dibek Kahvesi ile ünlü bu köyümüzde verilen serbest molamızı tamamlayarak gezimizin ardından feribot ile önce Kabatepe Limanı’na ardından Eceabat feribot iskelesinden Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Aynalı Çarşı’da vereceğimiz serbest zaman sonrası belirlenen saatte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale’de bulunan Otelimizde

3.GÜN: Otelde alınan kahvaltı sonrasında Homeros’ un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Ören Yeri'ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yasayarak antik şehir içerisinde bulunan yapıları ziyaret ediyoruz. Sonrasında Truva kentinden hareket ederek Mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamı ile bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Alaybey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir aynı zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Bozcaada ziyareti sonrasında otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama Çanakkale’de bulunan otelimizde.

4.GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kazdağları eteğinde bulunan Küçükkuyu’ya doğru hareket ediyoruz. Burada Adatepe Zeytinyağı fabrika Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Antik dönemde “İda Dağı” olarak adlandırılan ve mitolojide birçok efsaneye konu olan Türkiye’nin oksijen deposu Kazdağları’nın eteklerinde bulunan Sütüven Şelalesi’ni görüp rehberimizden Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapıyoruz. Bu muhteşem doğa manzarasını fotoğraflamak için mola veriyoruz. Muhteşem doğanın ve manzaranın tadını çıkardıktan sonra Akçay şehir merkezine geçiyoruz. Burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklama (Sabah kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil)

*Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti

*Tur Aracı ile Ulaşım

*Feribot ücretleri

*Seyahat Sigortası

*Kazdağları Minibüs ücreti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri

* Son Gün Akşam yemeği

*Müze-Ören yeri ve Milli park girişleri

*Ayazma Plajı Minibüs ücreti

*Otellerde Minibar Kullanımı

HAREKET NOKTALARI

*Kızılay Gama iş Merkezi  Önü: 21:30

*Milli Kütüphane Önü: 21:40

*Armada Önü: 21:45

ÇANAKKALE - GÖKÇEADA - BOZCAADA - KAZDAĞLARI

******** LÜTFEN TALEP EDİNİZ ********

Copyrights © 2022 Eys Travel. All Rights Reserved